تبلیغات
هفته نامه کشاورزی

هفته نامه کشاورزی
سلام به دوستداران طبیعت
نویسندگان
صفحات جانبی
ابر برچسب ها

تحقیقات انجام شده توسط CIAT در كلمبیا (با 1800 میلی متر بارش سالانه) نشان می دهد كه میزان فرسایش سالانه در قطعه ای بدون پوشش با 143 تن در هكتار را گیاه وتیوربه میزان 3/1 تن در هكتار كاهش می دهد. مطالعه دیگری كه توسط ICRISAT در جنوب هند با بارش سالانه 650 میلی متر انجام داد نشان می دهد كه گیاه وتیورباعث كاهش میزان هدر رفت خاك تا حدود 60 درصد گردید.


گیاه ویتیور بعلت ویژگی خاصی كه در ریشه و شاخ و برگ دارد برای اصلاح و احیاء اراضی كه تخریب شده اند بكار گرفته میشود. این گیاه در طول 50 سال گذشته در راستای اهداف آبخیزداری و حفظ آب و خاك در دنیا از جایگاه مطلوبی برخوردار بوده و به آن توجه خاصی می شود و از سال 1980 مورد توجه بانك جهانی قرار گرفته و تحت عنوان VGT (Vetiver Grass Technology) بعنوان حفاظت از محیط زیست آنرا در دنیا ترویج میكند. کارایی مناسب این گیاه در کنترل فرسایش خاک و رسوبات بدلیل ساختار مرفولوژیک و فیزیولوژیک آن می باشد.

از گیاه وتیور در دهه 1950 میلادی برای اولین بار در کشور فیجی به منظور تثبیت خاک استفاده شد. سپس بانک جهانی چندین پروژه را در کشور هندوستان بصورت سیستماتیک به منظور توسعه تکنولوژی گیاه وتیور انجام داد که هم اکنون بنام سیستم وتیور (VS) نامیده می شود.

طبقه بندی: وتیور گراس چیست؟،
[ جمعه 8 اردیبهشت 1391 ] [ 08:56 ب.ظ ] [ باران ]

درباره وبلاگ

در این وبلگ با هم اطلاعات کشاورزی خود را به دیگران انتقال می دهیم تا همه دوستدار طبیعت باشند...
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


:blog_tag_cloud_text]
< جزیره