تبلیغات
هفته نامه کشاورزی

هفته نامه کشاورزی
سلام به دوستداران طبیعت
نویسندگان
صفحات جانبی
ابر برچسب ها

 

تحقیقات نشان داده که این گیاه رواناب را تا 57 درصد و فرسایش خاک را تا 80 درصد کاهش می دهد. این گیاه در کشورهای مالزی، هند، جنوب آفریقا و برزیل بطور گسترده ای برای تثبیت کنار جاده ها استفاده می گردد. در کشور بنگلادش از این گیاه برای کنترل سیل، کناره رودخانه و کانالها استفاده می گردد. این گیاه بدلیل قدرت زیاد، ظرفیت جذب آب فراوان و پخش انرژی هیدرولیکی می­تواند ماهها بصورت کاملا غرقاب در آب زنده بماند. به همین دلیل در کانالهای آبیاری و پروژه­های کنترل سیلاب بسیار استفاده می گردد.

در خیلی از مناطق دنیا از جمله آمریكای جنوبی، فیجی، هندوستان، آفریقا، مالزی و تایلند از آن در اصلاح و احیاء‌ زمینهای تخریب شده استفاده می شود. چنانچه این گیاه با فاصله از یكدیگر و بصورت انبوه در نقاط كاشته شود با قطری حدود 30 سانتی متر ظاهر میشود و ارتفاع آن به 50 تا 150 می رسد.

 

حداكثر گسترش ریشه آن 3 تا 4 متر درعمق و از طرفین 50 سانتیمتر می باشد كه بدین ترتیب باعث حفظ خاك و آب می شود. این گیاه می تواند جانشین ساده و ارزان قیمتی برای دیواره‌های خاكی كه بمنظور كاهش فرسایش خاك سطحی در مزارع شیبدار ساخته می شوند باشد. هزینه آن بین1 تا 10 درصد سایر روشها است و هیچگونه نگهداری هم لازم ندارد.

ادامه دارد...

با تشكر از مهندس ثمره هاشمی از پژوهشكده امام صادق(ع)

 
طبقه بندی: وتیور گراس چیست؟،
[ یکشنبه 17 اردیبهشت 1391 ] [ 11:00 ق.ظ ] [ باران ]

درباره وبلاگ

در این وبلگ با هم اطلاعات کشاورزی خود را به دیگران انتقال می دهیم تا همه دوستدار طبیعت باشند...
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


:blog_tag_cloud_text]
< جزیره