تبلیغات
هفته نامه کشاورزی

هفته نامه کشاورزی
سلام به دوستداران طبیعت
نویسندگان
صفحات جانبی
ابر برچسب هاaشمعدانی هایی که در فضای آزاد نگهداری می شوند در بهار پس از خطر یخ زدگی دوباره شروع به رشد می کنند. آنهای که دچار سرمازدگی شده اند پس از آغاز رشد در بهار شاخ و برگ قرمز تولید می کنند.. شمعدانی برای تولید گل نیاز به نور خورشید دارد چه مرئی چه غیر مرئی اما هر چه نور بیشتر باشد با فراهم بودن بقیه شرایط گلدهی بیشتر می شود. اما اگر شمعدانی های شما در سایه قرار گیرند به رشد شاخ و برگ ادامه می دهند اما گلدهی یا صورت نمیگیرد یا اندک است.برای کاشت آن گلدانی با زهکش مناسب را در نظر بگیرید و از خاک با بافت متوسط استفاده کنید هرچه ارتفاع گلدان بیشتر باشد و گلدان شما نیز سفالی باشد برای این گیاه بهتر است و کمتر دچار انواع تنش ها می شود.
بهتر است هر ماه آن را تغذیه کنید با کود های محلول در آب به صورت اسپری یا همراه آب آبیاری به گلدان دهید زیرا گیاهان گلدار اگر با کود تغذیه شوند گل های بیشتر و پرتری میدهند در صورت اسپری آب روی شاخ و برگ پس از 5 ساعت با آب آن را اسپری کنید تا برگ ها شسته شوند.

هنگام کاشت دقت شود که طوقه(قسمتی که ساقه به ریشه متصل می شود) گیاه زیر خاک نرود وگرنه احتمال پوسیدگی و خشک شدن گیاه فراوان است.

هر وقت 3 روز در میان آن را آبیاری کنید به شرطی که گلدان مناسب جسه گیاه باشد و گلدان در نور متوسط باشد نه شدید،  اما دقت کنید آبیاری حتما به نوع خاک شما دارد هرچه خاک بافت سبک تری داشته باشد مدت زمان یک آبیاری تا آبیاری بعدی کمتر می شود.

برای ازدیاد از قلمه های نیمه چوبی در فصل تابستان استفاده کنید و آنها را در خاک سبک در جایی با نور ملایم بگذارید تا ریشه دهند.

شمعدانی معطر باید در آفتاب کامل رشد کند این رقم گل ریز و کمی دارد در حد 3 تا 5 تا ، اما برگ های آنها بسیار گل معطری دارد.

شمعدانی ها  متحمل به خشکی هستند، و نیاز به آب بسیار کمی دارند اگر آبیاری بیش از حد باشد به گیاه اسیب می رساند.
pelargonium x hortorum


pelargonium peltatum

pelargonium graveolens یا شمعدانی عطری

pelargonium sidoides

pelargonium hortorum

pelargonium geranium شمعدانی اژدر

pelargonium tomentosum

pelargonium crispum

طبقه بندی: گلکاری،
[ جمعه 12 خرداد 1391 ] [ 10:28 ق.ظ ] [ باران ]

درباره وبلاگ

در این وبلگ با هم اطلاعات کشاورزی خود را به دیگران انتقال می دهیم تا همه دوستدار طبیعت باشند...
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


:blog_tag_cloud_text]
< جزیره