تبلیغات
هفته نامه کشاورزی

هفته نامه کشاورزی
سلام به دوستداران طبیعت
نویسندگان
صفحات جانبی
ابر برچسب ها


چرا بعضی رک هستند و بعضی وسواسی؟؟
اهمیت مزاج شناسی در چیست؟

در اطراف ما همه آدم ها یک شکل نیستند
 انسان هایی می بینیم با چهره ها، رنگها و اندام های متفاوت، و رفتار های خاص خودشان بغضی مهربان و بعضی بسیار رک ، بعضی زود رنج و بعضی با اعتماد به نفس.
این تفاوت ناشی از چیست؟
ژنتیک؟
تربیت؟
یا ...

گروهی از انسان ها پرکار و پرتلاش و مقاوم و گروهی دیگر کم کار و ظریف و خسته از کار  مداومند جمعی به شعر و موسیقی و طبیعت و زیبایی علاقمندند و جمعی دیگر به علوم عقلی و محاسبات فنی و امور ریاضی روی می آوردند،دسته ای بلند پرواز و خیال پرداز و گروهی واقع گرا و محتاط، در عده ای    عصبانیت آنی و در   عده ای دیگر مدارا و سازگاری مشاهده می شود هرگاه این جمعیت بزرگ بر سر سفرة طبیعت بنشیند، گروهی خیار و گوجه و کلم می خورند و لذت می برند، گروهی دیگر از این غذا روبرمی   گردانند و خربزه و کرفس و خرما و کندر به آنها انرژی می دهد . 
گروهی نوشیدن آب و مایعات ،ماست ،دوغ ، ترشی ، توت فرنگی، لیمو، کیوی ، گوجه سبز، زرشک و از این قبیل نوشیدنی و میوه ی دلخواه آنان است دسته ای حتی در تابستان نیز با نوشیدنی آب میانة خوبی ندارند و   خوردن میوه های گس مزه در ردیف علائق آنان نیست و انگور، سیب ، زردآلو، شربت شیرین با مزاجشان سازگار است از این مهم تر برخی از افراد با خوردن غذایی دچار بیماری می شوند و برخی دیگر با غذایی   دیگر، مانند اینکه یک گروه از خوردن ترشی دچار سردرد می شوند و با شیرینی بهبود می یابند و برخی دیگر با خوردن شیرینی زیاد سردرد پیدا می کنند و با ترشی بهبود می یابند . 
آیا می توان برای این دسته بندی های اجتماعی، رنگها، قد و قواره ها، خواست ها، پندارها، گرایشات اخلاقی، عصبانیت ها و خوش خلقی ها، عقل گرایی، رفتار شورانگیز، قاعده ای جستجو کرد؟ و یا قالب قانونی فرض   کرد و معیاری برای دسته بندی آنها طراحی کرد، و برنامه ای برای تعادل زیستی آنان ارائه نمود اینها و دسته بزرگی از سؤالات متفاوت از جمله مسائلی هستند که باید پاسخ آنرا از مزاج شناسی گرفت.  

مزاج شناسی، ظرف هستی را برای انسان تعریف می کند و تناسب طبع انسان با ظرف را می سنجد و براساس آن برای هر مقطع از زندگی حرکت متناسب آن را توصیه   می کند، و برای طفولیت و جوانی، میانسالی،   کهنسالی و پیری برنامه ریزی ویژه ای ارائه می کند، و ساختار طبیعت انسان را با تمام رفتارهای مادی و معنوی، گفتاری و شنیداری، پنداری و دیداری، جنسی و غیر آن سازگار و همسان می سازد دراین قالب هیچ گاه   انسان مخالف با قانونمندی های طبیعت حرکت نمی کند و رودرروی آن قرار نمی گیرد و از هیچ لحظه طبیعت بی بهره نمی شود و یا زیان نمی بیند.

مزاج شناسی در امور مختلف از جمله انتخاب رشته دانشگاهی، کار، همچنین ازدواج بسیار اهمیت دارد و اگر کسی دنبال یک ازدواج خوب است باید مزاج خود را شناخته و سپس دست به انتخاب بزند.


در همین راستا این دوره برای آشنایی عموم با انواع مزاجها و تشخیص مزاج شما و اطرافیان شما میباشد.
دوستانی که مایل به  شرکت در این دوره ها هستند در قسمت نظرات اسم و  شماره تماس بگذارند.

هزینه دوره 20,000 تومان و مدت زمان برگزاری یک هفته می باشد.
[ چهارشنبه 25 فروردین 1395 ] [ 12:11 ب.ظ ] [ باران ]

درباره وبلاگ

در این وبلگ با هم اطلاعات کشاورزی خود را به دیگران انتقال می دهیم تا همه دوستدار طبیعت باشند...
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


:blog_tag_cloud_text]
< جزیره