تبلیغات
هفته نامه کشاورزی

هفته نامه کشاورزی
سلام به دوستداران طبیعت
نویسندگان
صفحات جانبی
ابر برچسب ها

 

گوجه فرنگی یکی از محبوب ترین  سبزیجات مورد کشت است.

قبل از آماده کردن سینی های بذر و یا کشت هر چیزی، اول باید طول فصل رشد گیاه مورد نظر را بدانید. به عنوان مثال، آیا گوجه فرنگی که 90 روز طول می کشد، شما نمی توانید در یک تابستان کوتاه آن را جهت کاشت در باغچه خود انتخاب کنید. همچنین به یاد داشته باشید که "روز به بلوغ در گوجه فرنگی" یا طول فصل رشد گوجه از تاریخ جوانه زنی آن است.

شروع کشت گوجه در سینی نشاء تقریبا مثل هر دانه دیگر است، کارتن تخم مرغ یک گلدان نشاء مناسب جهت کشت انواع بذور شماست که از نظر زیستی نیز به راحتی قابل تجزیه شدن است. برای شروع  باید خاک مناسب راجهت کاشت بذور حاضر نمایید...خاک سبک (مانند فیبر نارگیل) برای کاشت و جوانه زنی سریع بذور شما بسیار مناسب است . به آرامی کارتن را با یک ورق پلاستیکی پوشش دهید و کارتن را در یک منطقه گرم بگذارید. روزانه با آب سطح خاکتان را مرطوب نگه دارید. اما هرگز آن را خیلی خیس ولغزنده نکنید.
وقتی نشاء ظهور پیدا کرد، پلاستیک را حذف کنید  و اطمینان حاصل کنید که آنها در یک منطقه روشن مستقر کردید. آنها لزوما نیاز به نور مستقیم خورشید ندارند هر چند حضور نور مستقیم برای نشاء مناسب تر است، اما روشنایی ثابت هم  خوب است. همانطور که نشاء ها بزرگتر میشوند ، انتقال هر نشاء به گلدان بزرگ تر لازم است.  برای مثال هنگامی که اولین مجموعه نشاء های شما برگ های حقیقیشان رشد کند ، آنها را هر چه زودتر به گلدان بزرگتر انتقال دهید.

بعد از رسیدن نشاء ها به 3 تا 4 برگ حقیقی زمان انتقال آنها به زمین اصلی فرا میرسد...
طبقه بندی: سبزی کاری،
[ سه شنبه 20 دی 1390 ] [ 11:26 ق.ظ ] [ باران ]

درباره وبلاگ

در این وبلگ با هم اطلاعات کشاورزی خود را به دیگران انتقال می دهیم تا همه دوستدار طبیعت باشند...
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


:blog_tag_cloud_text]
< جزیره