تبلیغات
هفته نامه کشاورزی

هفته نامه کشاورزی
سلام به دوستداران طبیعت
نویسندگان
صفحات جانبی
ابر برچسب ها

گیاه وتیور از طریق تقسیم ریشه تکثیر میگردد. این ویژگی سبب می شود که این گیاه تنها در جایی رشد کند که ما آن را می کاریم. این گیاه فاقد بذر مولد بوده و لذا حالت علف هرز پیدا نمی کند. ضمنا طبق تحقیقات انجام شده، گیاه وتیور به سایر گونه های گیاهی آسیبی نمی زند و حالت تهاجمی ندارد.این گیاه از نوعC4 است و بالاترین راندمان فتوسنتزی را دارد.

برگهای وتیور در حالت سبزی در مقابل آتش سوزی مقاوم بوده و به آسانی آتش نمی گیرد.

 گیاه فوق در مقابل سایه بسیار حساس بوده و این شرایط، رشد آن را به تاخیر می اندازد؛ این امر در گیاهان جوان بیشتر محسوس است. این گیاه در مقابل حشرات و نماتدها مقاوم بوده و دمای 10- درجه تا 50 درجه سانتی گراد را تحـمل می کند (در بعضی منابع 20- تا 60 درجه سانتیگراد ذکر شده است).

1- ویژگیها و کاربردهای وتیور

*      جلوگیری از فرسایش و هدرروی آب و خاک:

تصور بر این بود كه این گونه تنها در مناطق مرطوب می روید در حالی كه در مناطق نیمه مرطوب و نیمه خشك نیز رویش دارد، بطوریكه در مناطقی كه دارای اقلیم مدیترانه ای با زمستان­های عاری از یخ زدگی هستند مانند ایتالیا و كالیفرنیا نیز یافت می شود. این گونه در خاكهای شنی رشد می كند. واریته و كولتیوار­های مختلفی از آن وجود دارد.گیاه فوق دارای برگهای باریك و كشیده، و ریشه ای راست به رنگ­های قهوه ای، زرد و سفید می باشد كه تا عمق 3 تا 4 متری نیز نفوذ كرده و توده حجیم و متراكمی را ایجاد می نماید كه در حفاظت آب و خاك بسیار مفیداست.
طبقه بندی: وتیور گراس چیست؟،
[ جمعه 8 اردیبهشت 1391 ] [ 08:23 ب.ظ ] [ باران ]

درباره وبلاگ

در این وبلگ با هم اطلاعات کشاورزی خود را به دیگران انتقال می دهیم تا همه دوستدار طبیعت باشند...
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


:blog_tag_cloud_text]
< جزیره